(410_300)CCNP Core

(410_300)CCNP Core

دوره پیشرفته پیاده سازی و مدیریت راه کار های سیسکو در شبکه های Enterprise

مروری بر دوره

آیا مدارک CCNP سیسکو تغییر خواهد کرد؟

تغییرات به وجود آمده تنها به مدارک سطح CCNA  دوره های سیسکو خلاصه نشده و مدارک سطح CCNP را هم از تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ (برابر با ۵ اسفند ۱۳۹۸) نیز دچار تغییرات کرده است. بر این اساس بسیاری از مدارک CCNP نیز کنار گذاشته خواهند شد.

همانطور که می دانید در حال حاضر افرادی که قصد دارند در شاخه های مختلف سیسکو مدرک خاصی کسب کنند، ابتدا کار خود را با مدارک سطح CCNA مختص  به همان حوزه آغاز می کنند و پس از گذراندن این مرحله است که به دریافت مدرک CCNP نائل می شوند.

اما پس از ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ (۵ اسفند ۱۳۹۸) مدرک جدید CCNA 200-301 پیش درآمد ورود شما به دوره های سطح CCNP در حوزه های مختلف خواهد بود.

اما با تصمیمات جدید سیسکو درهمایش سیسکو ۲۰۱۹ برای دریافت مدارک سطح CCNP هیچ پیش نیازی تعریف نشده است. در شیوه جدید شما برای کسب مدرک CCNP در هر یک از شاخه ها تنها مجبور به قبولی در دو آزمون می باشید که به ترتیب عبارتند از؛ یک آزمون اصلی (Exam Core) و دیگری قبولی در یکی از آزمون های (Concentration Exam).


مدرک جدید Specialist سیسکو دیگه چیه؟؟!!!

طبق نقشه راه جدید سیسکو به مدرک تازه ای با نام Cisco Certified Specialist می رسیم. همانطور که گفته شد از این پس برای دریافت مدرک CCNP شما می بایست روی هم رفته در دو آزمون شرکت کنید. اما اگر شما در آزمون CORE قبول نشده اما در یکی از آزمون های موسوم به Concentration Exam قبول شوید مدرک تحت عنوان Cisco Certified Specialist دریافت خواهید نمود.

 

دیگه رسیدیم به مدارک جدید CCNP

تغییرات به وجود آمده باعث خواهد شد تا ارائه مجموعه مدارک CCNP از این پس تنها در شاخه زیر ادامه پیدا کند:

امتحان اول (Core) به صورت کامل برای همه اجباری می‌باشد، اما برای امتحان دوم (Concentration) شما حق انتخاب دارید. درواقع با توجه به گرایش ارائه شده, مدرک CCNP اخذ می شود.

یه طور مثال اگر  دوره 401-300 (Core) را بگذرانید و سپس آزمون 420-300 ، شما در جایگاه CCNP Enterprise با Concentration بر روی Design قرار دارید که می‌توان معادل CCDP قدیم درنظر گرفت. این روش بسیار بسیار جالب بوده و شما براحتی بسته به محل کار و علاقه خود می‌توانید گرایش خود را به جهت اخذ مدرک در آن شاخه تعیین کنید.

حال میخواهیم به بررسی Specialist بپردازیم. درواقع شما زمانیکه یکی از آزمون های لیست بالا را بگذرانید (مثلاً Core)به شما مدرکی تحت عنوان Cisco Certified Specialist On Core Technology داده می‌شود، همچنین اگر Design نیز بگذرانید Cisco Certified Specialist On Design به شما تعلق می‌گیرد که مجموع این دو منجر به اخذ مدرک CCNP می‌شود.


بطور کلی نقشه راه سیسکو اینجوری شده:

                     

 

با بررسی نقشه راه جدید سیسکو، تغییرات مدارک سیسکو رو اینطور میشه جمع بندی کرد:

به صورت خلاصه :

 • مدرک CCENT حذف گردیده است.
 • کلیه مدارک سطح CCNA به یک CCNA واحد تبدیل می گردد.
 • دیگر مدرک CCNA پیش نیاز اخذ مدرک CCNP نخواهد بود.
 • از این پس قبولی تنها در یک آزمون سطح CCNP بدون دست آورد نخواهد بود و حداقل مدرکی تحت عنوان مدرک Specialist به شما تعلق خواهد گرفت.
 • گرایش های سیسکو به ۶ حوزه Enterprise – Datacenter – Collaboration – Service Provider – Security – DevNet تبدیل شده است.
 • فرآیند اخذ مدرک CCIE نیز تا حدود زیادی تغییر کرده است.

یک خبر خوب در رابطه با تغییرات مدارک سیسکو

افرادی که قصد دارند به زودی مدارک سیسکو را اخذ کنند با این سوال مواجه هستند که شرایط مهاجرت از مدارک پیشین سیسکو به مدارک جدید چگونه خواهد بود؟

سیسکو عنوان کرده است برای کلیه افرادی که تا پیش از تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ (برابر با ۵ اسفند ۱۳۹۸) مدارک خود را اخذ نموده اند ، مدرک دوره جدید صادر خواهد شد. این بدان معناست که اگر کارشناسان قصد دارند تا مدرک سیسکو کسب کنند بهتر است هر چه زودتر اقدام کنند. با این کار در اصطلاح با یک تیر دو نشان می زنند. زیرا با این کار افراد علاوه بر در امان ماندن از تغییرات جدید سیسکو، مدرک جدید آن را نیز کسب خواهند نمود.

 


 

"مجتمع انفورماتیک بین الملل" با انتقال آخرین و بروزترین اخبار از طرف کارشناسان و متخصصان سیسکو به علاقمندان به این تخصص، و با برگزاری همایش ها و سمینارها و همچنین دوره ها ی تخصصی به شما در ادامه مسیر یاری خواهند رساند. 

سرفصل ها

Architecture

Virtualization

Infrastructure

Network Assurance

Security

Automation

پیش نیازها
تقویم آموزشی
9801
(410_300)CCNP Core

(410_300)CCNP Core

دوره پیشرفته پیاده سازی و مدیریت راه کار های سیسکو در شبکه های Enterprise

مدرس: مهندس محمد جلالیان

طول دوره: ۱۰۰ ساعت
شهریه: ۲,۱۰۰,۰۰۰ تومان

تاریخ شروع: ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
سه شنبه . پنج شنبه
زمان برگزاری: ۱۸:۳۰ - ۲۱:۰۰
9839
(410_300)CCNP Core

(410_300)CCNP Core

دوره پیشرفته پیاده سازی و مدیریت راه کار های سیسکو در شبکه های Enterprise

مدرس: مهندس بهداد اسدپور
کمک مدرس: مهندس آنیتا جیرفتی

طول دوره: ۱۰۰ ساعت
شهریه: ۲,۱۰۰,۰۰۰ تومان

تاریخ شروع: ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
یکشنبه . سه شنبه
زمان برگزاری: ۱۸:۳۰ - ۲۱:۰۰

با ما همراه بشین

 • موسسه انفورماتیک بین الملل
 • تلفن تماس: ۰۵۱۳۷۶۴۹۳۳۹ - ۰۵۱۳۷۶۳۲۸۱۲
 • ایمیل: i3center.inc@gmail.com
 • ساعت کاری: از ۸:۳۰ تا ۲۰:۰۰
 • مشهد - بلوار فردوسی - نبش خیابان ثمانه - پلاک ۱۶۳
 • آمار
 • بازدیدهای سایت: 5101041
 • کلاس های آموزشی: 126
 • اساتید: 71
 • پرسنل: 7